+90 212 347 94 02

DİĞER HİZMETLER

SSL
SertifikasıSSL Sertifikaları ile büyük ve orta ölçekli e-ticaret siteleriniz için ideal çözümler sunmaktayız.

Skype ile İletişim Tüm soru ve sorunlarınız için bizimle Skype üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Skype: data_telekom
Telefon ile İletişim Veya sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı bırakabilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız.

Ekonomik fiyatlarımız, belgesiz kolay kurulum, aynı gün teslimat imkanı ile web sitemizden GlobeSSL, RapidSSL, GeoTrust, Thawte SSL, VeriSign SSL Sertifikalarını kolayca satın alabilirsiniz.Teknik Destek
Profesyonel ekibimiz 7/24 sizlere hizmet sunmaktadır.

RapidSSL

199 TLYILLIK
 • Tek domain içindir
 • Evrak gerektirmez
 • $100 Garanti Miktarı
 • %99 Tarayıcı Uyumluluğu
 • 128 / 256 bit şifreleme
 • "RapidSSL" site etiketi
SATIN AL

RadidSSL Wildcard

1500 TLYILLIK
 • Tek domain içindir
 • Evrak gerektirmez
 • $10,000 Garanti Miktarı
 • %99 Tarayıcı Uyumluluğu
 • 128 / 256 bit şifreleme
 • "RapidSSL" site etiketi
SATIN AL

SSL aktivasyonu için statik IP zorunludur. 2. SSL kaydı geri dönülemez bir işlemdir. Farklı bir alan adı ile değiştirilmesi veya iade edilmesi mümkün değildir.

SSL Sertifikalarından birini satın aldığınızda, web sitenizde aşağıdaki logoları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Logoları bilgisayarınıza kayıt etmek için sağ tuş menüsündeki resmi farklı kaydet seçeneğini kullanabilirsiniz.

RapidSSL başlangıç seviyesindeki e-ticaret siteleri, web tabanlı e-posta ve diğer güvenli iletişim ihtiyacı gerektiren ancak prestij ve yüksek seviyede güven gerektirmeyen diğer tüm uygulamalar için en hızlı ve en ekonomik çözümdür.

Bir Verisign Markası olan RapidSSL bütün bankalarla %100 uyumlu olan Rapid SSL Sertifika teslim süresi ortalama olarak 2-3 dakika sürmekte ve hiçbir belge gerektirmemektedir. RapidSSL ile birlikte statik site mührü ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

RapidSSL diğer tüm SSL Sertifikaları gibi x509 ve PKCS standartlarına uygundur. 1024 bit anahtarlı asimetrik (RSA) ve istemcinin gücü oranında 256 bit'e kadar simetrik (RC4, AES) anahtar kullanarak şifreleme yapmaktadır..

RapidSSL sertifikaları "Equifax Secure Global eBusiness CA-1" Sertifika Otoritesi Kök sertifikası özel anahtarı ile imzalanmaktadır. Bu sertifika bütün mevcut işletim sistemlerinin sertifika deposunda bulunduğundan comodo ve benzeri diğer bazı sağlayıcılardaki gibi ara güven otoritelerinin sertifikalarının işletim sistemine kurulmasına gerek yoktur. Tek kök sertifikadır.

128 / 256 Bit Şifreleme
Kurulum Servisi
Kurulum Sonrası Destek
Tek Kök Sertifika
Sigorta
Teslimat Süresi
10-60 Dakika
Domain Sayısı
1
%99 Tarayıcı Uyumluluğu
Gelişmiş Doğrulama (Extended Validation)
Dinamik Site Mühürü
Yeniden Oluşturma Sigortası
Mobil Cihaz Uyumluluğu
Garanti Tutarı
10.000 $
128 / 256 Bit Şifreleme
Kurulum Servisi
Kurulum Sonrası Destek
Tek Kök Sertifika
Sigorta
Teslimat Süresi
1-2 Saat
Domain Sayısı
Sınırsız Subdomain
%99 Tarayıcı Uyumluluğu
Gelişmiş Doğrulama (Extended Validation)
Dinamik Site Mühürü
Yeniden Oluşturma Sigortası
Mobil Cihaz Uyumluluğu
Garanti Tutarı
10.000 $
Eğer alan adınıza ait satis.alanadiniz.com , secure.alanadiniz.com, bayi.alanadiniz.com ...vb gibi birden çok subdomain için SSL sertifikası almak istiyorsanız, 3 ayrı sertifika yerine tek bir SSL sertifikası kullanabilmenizi sağlar.

*.alanadiniz.com şeklinde sınırsız sayıda subdomain için RapidSSL WildCard Sertifikası kullanabilirsiniz.
Hayır mevcut servis sağlayıcınızda bulunan hesabınız için SSL Sertifikasını , Kaliteweb'den temin edebilirsiniz.
Yeşil adres çubuğu sadece EV ibareli sertifikalarda sağlanmaktadır. Yeşil adres çubuğu (EV SSL) sadece IE 7 ve 8, FireFox 3, Opera 9.5, Safari 3.2, Google Chrome 1.0 ve üzeri tarayıcılarında desteklenmektedir.

Extended Validation (EV) sertifikaları GeoTrust True Bussiness ID + EV ve Verisign Secure Site + EV ve Thawte markalarında mevcuttur.

EV Sertifika alınabilmesi için kuruluşun en az 2 yıldır faaliyette olduğunu gösterir resmi belge sağlaması zorunludur.
Servis sağlayıcınız web siteniz için web sunucusu üzerinde SSL desteği sağlamalı ve sizin web siteniz için özel bir IP adresi tahsis etmelidir, gerekli altyapı için mevcut servis sağlayıcınızdan destek almalısınız.
RapidSSL 2005 Aralık tarihinde Geotrust tarafından satın alınmıştır. Geotrust ise 2007 Ocak ayında Verisign tarafından satın alınmıştır. RapidSSL şu an Verisign güvencesi altındaki bir marka ve üründür.
Evet Rapid SSL bütün bankalarla uyumludur. Ancak İşbank veya Akbank altyapısı kullanıyorsanız QuickSSL Premium tercih etmenizi öneririz. Bu bankalar onaylı site mührü denetimi yapmaktadırlar.
Sertifika sağlayıcılığı esasen bir noterlik hizmetidir. Alan adınıza ait kamusal anahtarın (CSR) dijital olarak imzalanması işlemidir. Bir çok sertifika sağlayıcısı bu imzalama işlemi için değişik ücretler talep etmektedir. Bu bir pazarlama ve marka stratejisidir. Bir sertifika sağlayıcısı diğerine göre daha üstün veya güvenli değildir. RapidSSL, Dünyanın önde gelen Sertifika sağlayıcılarından GeoTrust 'ın bir markasıdır, ve geotrust teminatı altındadır. CSR İmzalama işlemi, bütün sertifika sağlayıcılar tarafından RSA imzalama algoritması kullanılarak yapılır, bu imzalama işlemi RSA tarafından kriptografik standartlara bağlanmıştır. (PKCS - Public Key Cryptography Standart) ve bütün işlemler bu standartlara uygun olarak sağlanır. Sertifika Sağlayıcısına gönderilen CSR kodu , sertifika sağlayıcısının özel anahtarı ile imzalanır, imzalanan CSR kodu artık ; "SSL Sertifikası" adını alır.

RSA Patent ve telif hakları nedeni ile, birinci kuşak sertifika sağlayıcılarının PKI yönetim maliyetleri çok yüksek olduğundan 2000 yılından önce endüstride var olan Verisign , Thawte gibi sağlayıcılar yüksek ücretlerle sertifika sağladılar. Birinci kuşak sertifika sağlayıcıları hala yüksek ücretlerle sertifika sağlamaya devam etmektedirler.

2000 yılı sonunda RSA patent ve telif haklarının sona ermesi ve ikinci jenerasyon sertifika sağlayıcıların sektöre girmesi ile birlikte düşük maliyetli sertifika ürünleride piyasada yer bulmaya başladılar.

SSL Sertifikalarında olduğu gibi Kaliteweb alan adı tescil hizmetinide dünya standartlarının oldukça altında sunmaktadır, Örneğin Verisign hala com , net , org uzantılı alan adlarının tescil servisi için yıllık 25 USD ücret almaktadır, buna karşılık Kaliteweb tamamen aynı olan tescil servisini 17TL+KDV karşılığında kullanıcılarına sağlamaktadır. Sonuç olarak sağlanan servis ve kalite aynıdır.
Hayır. Rapid SSLsertifikaları tek köklüdür ve 1 tek dosya olarak kurulur .
RapidSSL kurulum hatalarına karşı ilk 5 gün sigortalıdır, ilk 5 gün içinde yeni bir sertifika talep edebilirsiniz. Kullanıcıya Rapid SSL sertifikası sağlandıktan sonra başlayan ve 5 gün devam eden süreçten sonra yeni sertifika talepleri ve değişikliklerin gerçekleştirilmesi teknik olarak mümkün değildir.

QuickSSL Premium sertifika ömrü boyunca sigortalıdır. Dilediğiniz zaman istediğiniz kadar yeni sertifika üretebilirsiniz.
RapidSSL ve QuickSSL Premium için tarafınıza gönderilen mesajı onayladıktan sonra işlemler yaklaşık 10-15 dk. sürmektedir. Diğer sertifika ürünleri için bu süreç 2-3 gün kadar sürebilmektedir.
Hayır, RapidSSL, QuickSSL Premium ve Thawte123 SSL Sertifikaları için bir belge gerekmemektedir. Ancak Diğer SSL sertifikaları için muhtelif belgeler gerekecektir.
Evet, yenileme süreniz geldiğinde, mevcut sertikanızı iptal edip Rapid SSL kullanmaya başlayabilirsiniz.
Sertifika Dijital kimliğinizi belgeler, bu kimlik bir şekilde 3. kişiler tarafından usülsüz kullanıldığı taktirde (Çalıntı halleri ...vb) 10000$ ye kadar sigortalıdır. Ancak bu durumun oluşabilmesi için özel anahtarınızın ve sertifikanızın başkaları tarafından ele geçirilmesi gerekmektedir. Bu tip bir durumun oluşması normal şartlar altında mümkün değildir.
Kaliteweb sunucularında hosting veya VPS/Sunucu servisi bulunan kullanıcıların sertifika kurulum işlemi tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Bu işlem için kullanıcıların yardım masasından destek talebi oluşturmaları yeterlidir.

Hosting veya barındırma hizmeti Kaliteweb sunucularında bulunmayan kullanıcılar, kurulum işlemi için sunucu admin (yönetici) kullanıcı bilgilerini yardım masasına bildirmek durumundadır. Aksi taktirde Kaliteweb'in kurulum desteği sağlaması mümkün değildir.